We are the prominent organization which deals in the manufacture, supply and export of Titanium Pipe Fitting. These are available in exclusive range and are coated with rust proof body. Our range is stringently tested for their quality on the well defined parameters of the industry before being made available in the market.
Get Latest Price
| Type | Hook |
| Shape | Rectangular |
| Usage/Application | Electropolishing |
| Brand | Exotic |
| Surface Finishing | As Machined |
| Grade | 2 |
| Material | Titanium |
| Country of Origin | Made in India |
| Design | Sample or drawing |
| Certification | ISO |
| Location | Chennai |
Get Latest Price
| Coil Thickness | 1 mm |
| Material | Titanium |
| Coil Width | 400 mm |
| Coil Weight | 30kg |
| Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
| Grade | 2 |
| Titanium | Pipe |
| Certification | ISO |
| Location | Chennai |
| Design | sample or drawing |
Chinnaiah Rajamarthandon (CEO)
Exotic Metal Tech
1a, Self Industrial Estate Main Road Keelkattalai
Chennai - 600117, Tamil Nadu, India