We are a leading Exporter of chlorine dioxide generator from Chennai, India.
Get Latest Price
| Fluid Media | Titanium |
| Capacity(kg/hr) | 200 |
| Material | Stainless Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Maximum Pool Size | 40mm |
| Usage/Application | Commercial |
| Country of Origin | Made in India |
| certification | ISO |
Get Latest Price
| ClO2 Capacity | 2.5kg/hour |
| Generation Method | Electrochemical |
| Application | Drinking Water |
| Power Rating | 10 kW |
| Power Supply | 415 V AC 3 Phase |
| Installation Type | Skid Mounted |
| Country of Origin | Made in India |
| Certification | ISO |
Chinnaiah Rajamarthandon (CEO)
Exotic Metal Tech
1a, Self Industrial Estate Main Road Keelkattalai
Chennai - 600117, Tamil Nadu, India